Скульптури

sculpture_4.jpg

Опитування

Який стиль оформлення інтер'єру Вам подобається найбільше?
 

Гіпсова ліпнина

Є такі речі, без яких у будинку чи квартирі не обійтись. Сантехніка, побутова техніка, меблі. А також такі, що перетворюють звичайні приміщення в апартаменти, роблять наше перебування в них комфортним, затишним, цікавим. Декорування інтер'єру помешкань стало на сьогодні звичною справою. Адже кожен бажає створити красу, комфорт та затишок у себе вдома.

Лувр, Версаль, Петергоф, давньогрецькі та давньоримські пам'ятки архітектури неможливо уявити без декорування та ліпнини, зокрема гіпсової.

Декоративна обробка приміщень у стилі рококо і бароко за допомогою такого матеріалу, як гіпс отримала основне стилістичне спрямування в європейському мистецтві кінця XVI — сер. XVIII ст. Сьогодні дуже часто можна зустріти використання прийомів декорування приміщень, які прийшли до нас ще з тих часів. Матеріали для виготовлення декору лишилися теж незмінними — це переважно гіпс. Змінилась тільки технологія виготовлення виробів та за¬хист їх від навколишнього шкідливого чи руйнівного впливу.

Основним завданням декорування приміщення гіпсовими елементами, тканиною, різними виробами є надання житлу неповторності та гармонії. Історія виникнення оздоблення власного житла є парадоксальною. Адже прикрашали вже тоді, коли ще не було чого прикрашати. Скажімо, розкопки стоянок первісних людей засвідчили, що в часи палеоліту житлом слугувала галявина з розташованим посередині вогнищем, проте галявина вже була «декорована» шкарлупою від страусиних яєць із нанесеними на них малюнками. Гіпс як будівельний та оздоблювальний матеріал був також відомий із давніх часів (практично, так само як і камінь). Тільки використовувався у вигляді вапняку та був досить легким в обробці.

Нині розробка проектів декорування набула значного поширення і розділилася за безліччю напрямів. Для оздоблення інтер'єру архітектори-дизайнери використовують орнаментальний живопис, скульптуру, меблювання, текстильний та аксесуарний дизайн, фітодизайн та інші види мистецтва. І кожна з деталей втілює задум дизайнера та смаки й уподобання господаря, визначає індивідуальність будинку, створює красу і затишок. При цьому, як і будь-який інший вид мистецтва, розробка інтер'єрів потребує високого фахового виконання, без якого оформлення приміщення є немислимим. Наприклад, невідповідність елементів інтер'єру загальному стилю будинку може звести нанівець навіть найталановитішу роботу архітектора. Або ж навпаки — окрема деталь змінює загальне сприйняття оздоблюваного приміщення. Саме такою деталлю може бути гіпс, а точніше елементи з гіпсу.

Процес декорування інтер'єру гіпсовою ліпниною або виробами вимагає високого професіоналізму і творчого підходу дизайнера, котрий вміє синтезувати в єдине ціле окремі деталі, досягаючи їхньої гармонії з загальним архітектурним рішенням. Важливо добре знати матеріал. Адже гіпс може бути як крихким та ніжним, так і міцним, твердішим від каменю.

Гіпс (від грецького gypsos — крейда, вапняк) — мінерал, водний сульфат кальцію. Але більшості з нас це ні про що не говорить. Головне, що даний матеріал – природного походження, екологічно чистий та енергетично сприятливий (майже на рівні з деревом). Гіпс чудово передає форми та об'єм, гармонійно поєднується з природним кольором дерева, тканини, інших фактурних поверхонь. Гіпси здебільшого використовуються як в'яжучі для матеріалів, що застосовуються при оздоблювальних роботах.

Ми пропонуємо надзвичайно широкий спектр ліпних прикрас з гіпсу, що сприяє задоволенню смаків найвибагливіших споживачів. В архітектурному оздобленні та дизайні використовуємо гладкі карнизи та карнизи з орнаментом, що кріпляться по периметру стелі, молдінги для декорування стін та стелі, розетки, які заповнюють простір навколо люстри, колони, пілястри, настінні панно, балюстради, портали для камінів, п'єдестали та багато інших архітектурних ліпних деталей, якими можна оформити простір стін. Є й колекції декоративних балок та консолей, які за формою, фактурою та кольором нагадують деревину. Це значно розширює можливості декорування інтер'єру при створенні конкретного стилю.

Використання карнизів на стінах і стелі з гіпсу може значно змінити інтер'єр. Завершеність композиції, чіткий рельєф, індивідуальність розмірів кожного з карнизів забезпечує високу функціональність цієї продукції.

Карнизи не лише оформляють периметр стелі, а й здатні приховати можливі нерівності стику стелі та стін. Стильному рішенню сприяє кожен вид карнизу, а також група орнаментів. Допускаються комбінації гладких карнизів і карнизів з орнаментом. Стійкість цих виробів гарантує тривалий термін їх експлуатації, а можливість пофарбування допоможе їм легко вписатись в інтер'єр.

Молдінги — накладні декоративні вироби — застосовуються як в інтер'єрах, так і в екстер'єрах, їх використовують у декоруванні стін і стелі. Молдінги (рамки різної конфігурації у поєднанні з кутовими елементами і круглими бордюрами) розділяють площину на зони, а також закривають стик кольорових фарбувань, фактурних обробок різних матеріалів (шпалери-покраска). Молдінги роблять акцент на геометрії інтер'єру, виступаючи при цьому центром композиції стін і стелі, бордюрів, які розділяють різні відтінки стінних покриттів.

Кутові елементи та бордюри використовують для обрамлення плоскості стін певним рельєфом чи візерунком. Оформлені таким чином стіни та стеля набувають вишуканого вигляду, а інтер'єр стає насиченим та завершеним. Допускається фарбування молдінгів і кутових елементів до них водоемульсійними або акриловими фарбами.

Настельні розетки традиційно є центральною частиною композиції стелі та оформляють простір навколо люстри. Сьогодні деякими дизайнерами вони використовуються як орнамент на стелі чи стіні. Таким чином, настельні розетки разом із підібраними молдінгами та карнизами надають стелі завершеності.

Натомість настельні плити застосовують для надання стелі глибини та чіткості. Так, з їх використанням стеля набуває вишуканості, а приміщення затишку.

Настельні бордюри розробляються для окантовки куполів по зовнішньому краю з метою забезпечення класичної вишуканості інтер'єру.

Настельні куполи розробляються для перевтілення стелі, створюючи приємну ілюзію глибини та об'єму.

Орнаменти — їх використовують з метою створення багатших, насичених життям ефектів та естетики.

Для окантовки східців дизайнери розробили спеціальні елементи, які дозволяють перевтілити сходини в неперевершений шедевр — справжній витвір мистецтва.

Консолі переважно використовують для збільшення привабливості колон і настельних ділянок. Ними можна довершити створення дизайну на основі ілюзії дерева, граніту.

Настінні панно застосовуються здебільшого на ділянках з фонтанами та джерелами. Імітація декоративного оформлення з мармуру створює приємну неповторну атмосферу.

Полиці легко монтуються і, у разі вдалого використання орнаменту, ще більше перевтілюють стіну. Популярними є такі кольори: натуральний, античне золото, м'який білий, медовий, вишневий.
Композиційні панно зручно використовувати як всередині, так і назовні. При певному пофарбуванні створюється імітація металу або структура дерева.

Обрамлення дверних пройомів дає змогу виділити їхню класичну витонченість.

Пілястри призначені для вертикального поділу плоскості на функціональні зони. Можуть використовуватися парами для обрамлення дверей.

Колони (так само як і пілястри є базовими елементами архітектурного декору) складаються з капітелю, тіла і бази та використовуються як опорний елемент карнизу, оформлюючи вхід у будинок чи приміщення. Можуть застосовуватися в аркових конструкціях.

Балюстради є декоративним елементом при оформленні балконів та сходин, що створює атмосферу класичної краси.

Ніші використовують як вмонтований елемент зовнішньої та внутрішньої частини дому. Простір всередині ніші може бути заповнено бюстами, статуетками, квітковими композиціями, а також підсвічено.

Багатство стильових напрямів ліпнини в архітектурі допоможуть відкрити нові горизонти у проектуванні декоративного оформлення як внутрішнього, так і зовнішнього. Різноманіття асортименту ліпних прикрас лише сприяє правильному рішенню, адже є можливість порівняти.

Студія Іріда здійснює унікальне внутрішнє та зовнішнє оздоблення будинків.

https://jibonbook.com/read-blog/3481 https://www.uniting.zone/read-blog/18591 https://ionooz.com/read-blog/9303 http://www.kuaixin.net/read-blog/713 https://www.probnation.com/read-blog/75845 https://www.qgsocial.space/read-blog/6319 https://romanibook.com/read-blog/4078 https://bicycle.one/read-blog/4809 https://social.abbr.site/read-blog/4549 https://www.rolonet.com/blogs/154555/Kad%C4%B1k%C3%B6y-petek-Temizli%C4%9Fi https://www.lawcodev.com/read-blog/225059 https://workplace.vidcloud.io/social/read-blog/73473 https://khaunda.com/read-blog/2121 https://www.vidagrafia.com/read-blog/61700 https://www.sholltna.com/read-blog/4381 https://bib.az/read-blog/10240 https://ai.ceo/read-blog/12715 https://heroes.app/blogs/144187/Kad%C4%B1k%C3%B6y-petek-Temizli%C4%9Fi https://tweecampus.com/read-blog/16809 http://socialmediascript.aistechnolabs.xyz/read-blog/14043 https://www.palpodia.com/read-blog/14961 http://www.ubom.com/read-blog/64268 https://poetbook.com/read-blog/15408 https://censorshipfree.net/read-blog/3028 https://www.xn--gber-0ra.com/read-blog/16086 https://talkitter.com/read-blog/52953 https://www.ihker.com/read-blog/7335 https://www.ukwomenorg.com/read-blog/5507 https://www.americanwomenorg.com/read-blog/9378 https://www.koreanwomenorg.com/read-blog/4619 https://www.dostally.com/read-blog/109351 https://scrolllink.com/read-blog/55885 https://theavtar.com/read-blog/14242 https://tokemonkey.com/read-blog/86222 https://www.wemurmur.com/read-blog/19070 http://www.barberlife.com/read-blog/74205 https://www.sdssocial.world/read-blog/49929 https://blacksocially.com/read-blog/75402 https://sissycrush.com/read-blog/95236 https://midiario.com.mx/read-blog/9911 https://hissme.com/read-blog/37133 https://wo.lyoncat.com/read-blog/8857 https://advpr.net/read-blog/43837 https://affiliateschools.com/read-blog/15023 https://www.afroshub.com/read-blog/6528 http://www.ubom.com/read-blog/64267 https://www.palpodia.com/read-blog/14959 https://www.sertani.com/read-blog/64993 https://kansabook.com/read-blog/68021 https://www.ekcochat.com/read-blog/15154 https://mykingdomtoken.com/read-blog/36601 https://palscity.com/read-blog/104366 https://www.campusacada.com/blogs/23344/Kad%C4%B1k%C3%B6y-Petek-Temizli%C4%9Fi https://thelittlenet.com/read-blog/3600 https://gezelligkletsen.nl/read-blog/13350 https://social.mactan.com.br/read-blog/87171 https://axisflare.com/read-blog/66100 https://www.didochat.com/read-blog/82439 https://ontimewld.com/read-blog/11978 https://social.wepoc.io/read-blog/20345 https://inobee.com/read-blog/124593 https://waappitalk.com/read-blog/19783 https://ubiz.chat/read-blog/18543 https://jejaringsosial.com/read-blog/10207 https://richonline.club/read-blog/78450 https://socialtak.net/read-blog/48584 http://socialmediascript.aistechnolabs.xyz/read-blog/14041 https://social.studentb.eu/read-blog/39410 https://kemetium.com/read-blog/9610 https://yietnam.com/read-blog/59895 https://justproms.com/read-blog/18610